Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

 Jubiliejinis Draugystės festivalis

Jau nuo gegužės pradžios mokykloje šurmuliavo pasiruošimas tradiciniam draugystės festivaliui, kuris šiais metais neeilinis – 50! Mūsų mokyklos ir Latvijos Pilsrundalės bei Estijos Pärnu Jaagupi mokyklų draugystė prasidėjo dar tolimais 1967-aisiais. Smagu buvo vartyti senus albumus, kuriose įamžinti tokie seni, bet kartu ir puikiai pažįstami vaizdai: susitikimų koncertai, sportinės varžybos, meninės veiklos.

Per tuos 50 metų mūsų mokyklos sukūrė gražias bendravimo tradicijas – kartu sportuoti, kurti, keliauti, smagiai linksmintis ir pažinti vienas kitą. Keitėsi kartos, gyvenimo būdas, tačiau draugystė išliko. Tiesa, kurį laiką draugystė buvo nutrūkusi ir atsinaujino 1995 metais, kai kaimynines valstybes vienijo laisvės laužai, prisiminimai apie Baltijos kelią, noras būti laisviems ir atviriems. Dabar jau nenutrūkstamai bendravimas tęsiasi daugiau nei 20 metų ir kasmet mokinių ir mokytojų delegacijos vyksta vieni pas kitus. Mums šį pavasarį atiteko galimybė organizuoti jubiliejinį draugystės festivalį.

Šventės atidarymui sugalvojome temą „Kelionė laiku“. Po puikaus Kalėdinio karnavalo Steampunk stiliumi, kurio kūrybinė įvairovė vis dar neapleidžia mūsų mokyklos, nusprendėme, kad ši tema puikiai tinka prisimenant praeitį.  Dailės mokytojas B. Tuskėnas  su mokiniais sukūrė įspūdingas dekoracijas scenai, o ypatingas akcentas – laiko mašina – pakerėjo visus svečius. Šventės atidarymą vedė ir puikią anglų kalbos tartį demonstravo aštuntokės Gabija, Indrė ir Agnė.  Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė L. Jankauskienė ir Pasvalio rajono savivaldybės meras G. Gegužinskas.  Festivalio atidarymo šventėje prisiminėme mokyklų draugystės pradžią, vartėme virtualų nuotraukų albumą, gėrėjomės puikiais  mūsų mokyklos dainininkų ir šokėjų pasirodymais, delegacijos apsikeitė tradicinėmis dovanomis, fotografavomės prisiminimui. Po atidarymo svečiai ir juos lydintys mokiniai bei mokytojai išvyko į Biržų kraštą: ten laukė ekskursija po Biržų pilį, visiems buvo smagu užkopti į Kirkilų apžvalgos bokštą.

Na, o belaukiant grįžtančių ekskursantų, mokykloje jau nekantravo mokiniai, susirinkę į liaudišką vakaronę, kurią vedė ir šokių energija uždegė mokytoja J. Preidžiuvienė. Šventę pradėjo tautiniais rūbais pasipuošusios mūsų mokyklos mokytojos, padovanojusios skambią dainą. Vakaronė be delsimo ir raginimo greit įsišėlo: ir svečiai, ir mūsų mokiniai, ir mokytojai energingai trypė tradiciniuose liaudiškuose rateliuose; vadovaujami mokytojos J. Preidžiuvienės stengėsi perprasti šokių judesius. Latvijos ir Estijos mokiniai atvyko puikiai pasiruošę, pasipuošę tautiniais kostiumais ir visus nudžiugino gražiais ir sudėtingais tautiniais šokiais. Po šokių visi sugužėjome į kiemą, gėrėtis įspūdingais šventiniais  fejerverkais. O kaipgi jubiliejus be didžiulio torto, kurio užteko visiems.

Antrąją festivalio dieną mokiniai, sudarę bendras visų trijų mokyklų komandas, varžėsi orientacinėse rungtyse, žaidė futbolą, kūrė 3 menines kompozicijas, kurios tradiciškai atitenka visoms mokykloms. Laikas netruko prabėgti ir visi susirinkę į salę šventės uždarymui pasižadėjo tęsti tokią gražią ir ilgą draugystę, jungiančią jau kelias mūsų mokyklų bendruomenių kartas. Festivalio vėliava buvo perduota Pärnu Jaagupi mokyklai, kurioje susitikimas vyks kitų metų pavasarį. Tad iki pasimatymo, bičiuliai, Estijoje!

Soc. pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

  

 

 

 

Last Updated (Friday, 19 May 2017 11:30)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien76
mod_vvisit_counterVakar136
mod_vvisit_counterŠią savaitę817
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1165
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3153
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4451
mod_vvisit_counterViso144944

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 54.161.73.123
,
Šiandien: Oct 21, 2017