Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Kalendorius

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Toliau, aukščiau, greičiau

Giedrą ir šiltą rugsėjo dieną, kurių šįmet taip reta, Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė rinkosi apsirėdę sportiškai, nusiteikę energingai ir kūrybingai. Juk smagu pamiršti rutiną ir įprastą darbą klasėse iškeisti į judesio ir žaidimų laiką. Visus smagiems užsiėmimams subūrė viena iš dešimties dienų, skirtų kultūrinei, meninei, sportinei veiklai – spartakiada „Toliau, aukščiau, greičiau“. Namišių skyriaus mokinukai taip pat sugužėjo į Saločius.

 Iš pat ryto visus į stadioną bendrai mankštai pakvietė kūno kultūros mokytoja J. Jankūnienė. Bekilnojant rankas ir kojas, bedarant sukinius ir šuoliukus, vis nuvilnydavo šnabždesys: „Kad taip kas rytą...“ Mankštos finale septintokės mergaitės visus mokė smagių „Makarenos“ judesiukų.

Pajudėję  5–10 klasių mokiniai rinkosi į salę rimtajai dienos daliai – sporto šakų pristatymui. Pasitelkę savo kompiuterinį raštingumą, gebėjimą ieškoti ir atrinkti informaciją bei svarbiausia - kūrybingumą – mokinių komandos visus renginio dalyvius supažindino su populiariausiomis sporto šakomis Lietuvoje: krepšiniu, futbolu, boksu,  plaukimu, lengvąja atletika ir dviračių sportu. Informacijos srautą vis paįvairindavo smagus filmukas, mokinių atliekama daina ar mini viktorina, dėl kurios saldžiųjų prizų noriai varžėsi visa salė.

Pabaigoje visus maloniai nustebino svečias iš Pasvalio – asmeninis treneris Redas Pociūnas, išsamiai ir įdomiai papasakojęs apie savo sportinį kelią, atsakęs į susirinkusių klausimus sveikos gyvensenos, kūno treniravimo temomis. Susitikimas mokiniams suteikė puikios motyvacijos sportuoti, valingai siekti tikslų, gyventi rūpinantis savo kūno sveikata ir grožiu. Juk niekas nepaneigs dar kartą primintos tiesos „Sveikame kūne sveika siela“.

Tuo metu pradinių klasių mokiniai nenuobodžiavo ir kūrė spalvotus ir labai informatyvius stendus apie sportą ir jo naudą. Stendai greitai rado savo vietą žaidimų kambaryje „Bingo“. Po kūrybinių darbų  pradinukai pasitikrino žinias apie sportą smagiame protų mūšyje. Tada 1–3 klasių mokinukai demonstravo savo greitį ir šaunumą „Linksmosiose estafetėse“, protą ir reakciją šakių turnyre,  o ketvirtokai jungėsi prie vyresniųjų mokinių ir dalyvavo šiaurietiško ėjimo užsiėmime.

 Vyresniųjų klasių mokiniai iš salės skirstėsi į sporto sekcijas, kuriose mokiniai ir mokytojai susipažino su įvairių sporto šakų subtilybėmis. Vieni su kūno kultūros mokytoja patraukė į stadioną žaisti futbolo, kiti, vadovaujami Sveikatos biuro specialisčių Simonos ir Oksanos, patraukė šiaurietiško ėjimo žingsniu per Saločius. Treti su treneriu Redu dalyvavo kūno rengybos treniruotėje. Visus ypač suintrigavo ir didelio populiarumo sulaukė trenerio Gintauto Čepukaičio karatė užsiėmimas. O merginų svajonė grakščiai ir sportiškai pajudėti pildėsi vadovės J. Griauzdienės „Zumbos“ sekcijoje. Ši valanda pralėkė beregint ir atrodė, kad dar maža...

Įraudusiais žandais, krykštaujantys ir pastebimai energingesni mokiniai rinkosi į saulės nutviekstą pievelę prieš mokyklą paskutiniam spartakiados akcentui – bendrai nuotraukai, sustojus į olimpinius žiedus. Tada visų laukė apdovanojimai, padėkos ir didžiausia šios dienos dovana – gera nuotaika, sveikas nuovargis ir tikras džiaugsmas, atradus kažką naujo ir įdomaus.

Lietuvių kalbos mokytoja Jurga Gylytė Pečiokienė

  

 

 

 

 

 Akimirkos iš Mokslo ir žinių šventės

 

 Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

Primename, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pasitikrinti sveikatą. Kviečiame tėvelius pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika dabar, o ne rudenį, kai mokyklos administracija paprašys pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą ir pas gydytojus susidarys laukiančių tėvelių bei vaikų eilės. Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena. Patį profilaktinį sveikatos patikrinimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“. Duomenys apie mokinių sveikatos būklę gaunami iš statistinės apskaitos formos Nr. 0.27-1/a. „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr.V-951.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Svarbu atminti, kad vaikas iki 16 metų turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų kartoti nebūtina. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai. Šeimos gydytojui įvertinus sveikatos būklę, privalėsite apsilankyti pas gydytoją-odontologą, dantų būklės įvertinimui. Pažyma apie moksleivio sveikatos būklę turi būti pristatyta mokyklos sveikatos specialistui. Sveikatos priežiūros specialistas teiks konsultacinę pagalbą komplektuojant pagrindines, parengiamąsias, specialiąsias kūno kultūros grupes, prižiūrės moksleivių sveikatą. Išduotas vaikų sveikatos pažymėjimas galioja metus laiko nuo pasitikrinimo datos. Gavusiems pažymą metų pradžioje, pakartotinai prieš rugsėjį tikrintis nėra būtina. Vaikams lankantiems papildomai: sporto, dailės, muzikos ir kt., mokymosi įstaigas, šioms mokykloms privalo pateikti sveikatos pažymėjimo (forma Nr. 027-1/a) kopijas. Priimant vaiką į įstaigą, vykdančią ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą, kiekvienais metais turi būti pateiktas vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a). Jau 2016 metais startavo Higienos instituto „Vaikų sveikatos stebėsenos sistema, (VSS IS)“ skirta vaikų profilaktiniams sveikatos patikrinimams, sergamumo duomenų rinkimui, sisteminimui, analizei nacionaliniu ir savivaldybių lygiu. Statistiniai duomenys apie mokinių sveikatos rodiklius pasiekiami ir visuomenei. Daugiau informacijos apie sukurtą sistemą galite rasti portale http://vssis.hi.lt

Svarbu suprasti, kad pažyma reikalinga ne vien tam, kad vaikas galėtų lankyti darželį ar mokyklą. Tai kasmetis vaiko sveikatos patikrinimas, per kurį galima laiku diagnozuoti įvairias ligas ar užbėgti joms už akių. Neatidėkite šių reikalų paskutinėms rugpjūčio dienoms, kai prie gydytojų kabinetų susidarys didžiulės vaikų ir tėvų eilės!   

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro sveikatos
priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

 

 

 Jubiliejinis Draugystės festivalis

Jau nuo gegužės pradžios mokykloje šurmuliavo pasiruošimas tradiciniam draugystės festivaliui, kuris šiais metais neeilinis – 50! Mūsų mokyklos ir Latvijos Pilsrundalės bei Estijos Pärnu Jaagupi mokyklų draugystė prasidėjo dar tolimais 1967-aisiais. Smagu buvo vartyti senus albumus, kuriose įamžinti tokie seni, bet kartu ir puikiai pažįstami vaizdai: susitikimų koncertai, sportinės varžybos, meninės veiklos.

Per tuos 50 metų mūsų mokyklos sukūrė gražias bendravimo tradicijas – kartu sportuoti, kurti, keliauti, smagiai linksmintis ir pažinti vienas kitą. Keitėsi kartos, gyvenimo būdas, tačiau draugystė išliko. Tiesa, kurį laiką draugystė buvo nutrūkusi ir atsinaujino 1995 metais, kai kaimynines valstybes vienijo laisvės laužai, prisiminimai apie Baltijos kelią, noras būti laisviems ir atviriems. Dabar jau nenutrūkstamai bendravimas tęsiasi daugiau nei 20 metų ir kasmet mokinių ir mokytojų delegacijos vyksta vieni pas kitus. Mums šį pavasarį atiteko galimybė organizuoti jubiliejinį draugystės festivalį.

Šventės atidarymui sugalvojome temą „Kelionė laiku“. Po puikaus Kalėdinio karnavalo Steampunk stiliumi, kurio kūrybinė įvairovė vis dar neapleidžia mūsų mokyklos, nusprendėme, kad ši tema puikiai tinka prisimenant praeitį.  Dailės mokytojas B. Tuskėnas  su mokiniais sukūrė įspūdingas dekoracijas scenai, o ypatingas akcentas – laiko mašina – pakerėjo visus svečius. Šventės atidarymą vedė ir puikią anglų kalbos tartį demonstravo aštuntokės Gabija, Indrė ir Agnė.  Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė L. Jankauskienė ir Pasvalio rajono savivaldybės meras G. Gegužinskas.  Festivalio atidarymo šventėje prisiminėme mokyklų draugystės pradžią, vartėme virtualų nuotraukų albumą, gėrėjomės puikiais  mūsų mokyklos dainininkų ir šokėjų pasirodymais, delegacijos apsikeitė tradicinėmis dovanomis, fotografavomės prisiminimui. Po atidarymo svečiai ir juos lydintys mokiniai bei mokytojai išvyko į Biržų kraštą: ten laukė ekskursija po Biržų pilį, visiems buvo smagu užkopti į Kirkilų apžvalgos bokštą.

Na, o belaukiant grįžtančių ekskursantų, mokykloje jau nekantravo mokiniai, susirinkę į liaudišką vakaronę, kurią vedė ir šokių energija uždegė mokytoja J. Preidžiuvienė. Šventę pradėjo tautiniais rūbais pasipuošusios mūsų mokyklos mokytojos, padovanojusios skambią dainą. Vakaronė be delsimo ir raginimo greit įsišėlo: ir svečiai, ir mūsų mokiniai, ir mokytojai energingai trypė tradiciniuose liaudiškuose rateliuose; vadovaujami mokytojos J. Preidžiuvienės stengėsi perprasti šokių judesius. Latvijos ir Estijos mokiniai atvyko puikiai pasiruošę, pasipuošę tautiniais kostiumais ir visus nudžiugino gražiais ir sudėtingais tautiniais šokiais. Po šokių visi sugužėjome į kiemą, gėrėtis įspūdingais šventiniais  fejerverkais. O kaipgi jubiliejus be didžiulio torto, kurio užteko visiems.

Antrąją festivalio dieną mokiniai, sudarę bendras visų trijų mokyklų komandas, varžėsi orientacinėse rungtyse, žaidė futbolą, kūrė 3 menines kompozicijas, kurios tradiciškai atitenka visoms mokykloms. Laikas netruko prabėgti ir visi susirinkę į salę šventės uždarymui pasižadėjo tęsti tokią gražią ir ilgą draugystę, jungiančią jau kelias mūsų mokyklų bendruomenių kartas. Festivalio vėliava buvo perduota Pärnu Jaagupi mokyklai, kurioje susitikimas vyks kitų metų pavasarį. Tad iki pasimatymo, bičiuliai, Estijoje!

Soc. pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

  

 

 

 

Last Updated (Friday, 19 May 2017 11:30)

 

 Aš ugniagesys

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Aš ugniagesys“. smagu buvo piešti ugniagesius – gaisrų sergėtojus. Labai norėjome pasveikinti juos su jų gimtadieniu ir palinkėti, kad Šv. Florijonas visada juos saugotų. Piešinėliai buvo originalūs ir spalvingi.

Labai džiugu, jog mūsų piešiniai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis. Smagu!

IV klasės mokytoja Gražina Jarašūnienė

  

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien76
mod_vvisit_counterVakar136
mod_vvisit_counterŠią savaitę817
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1165
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3153
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4451
mod_vvisit_counterViso144944

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 54.161.73.123
,
Šiandien: Oct 21, 2017