Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Kalendorius

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“

Mokyklos biblioteka dalyvavo  vasario – spalio mėnesiais Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje pilietinėje akcijoje „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“. Akcijos tikslas buvo patraukliomis, aktyviomis renginių formomis populiarinti bibliotekos veiklą, ugdyti vaikų ir jaunimo dvasingumą bei kultūrą. Mūsų dalyvavimas Akcijoje labiau paskatino bendradarbiauti mokyklos ir miestelio bendruomenes – įsitraukiant į bibliotekos veiklą. Pavyko: mokinių kūrybinės dirbtuvės, garsiniai skaitymai + viktorinos, savanorių iniciatyvos; nepasisekė: surengti susitikimų su rašytojais ir pravesti daugiau naujų knygų pristatymų. Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems Akcijoje.

Daugiau informacijos rasite čia ...

 

 

Diena be automobilio Saločių miestelyje

Judriosios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Žmonės raginami bent šią dieną išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar rinktis kitą keliavimo būdą. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Pažymint šią akciją Saločių Antano Poškos pagr. mokyklos 9 – tokai išsiruošė į miestelį. Vaikai praeiviams, seniūnijos ir ambulatorijos darbuotojams dalino lankstinukus, o dviratininkams dovanojo sveikatos biuro dovanėles (atšvaitus), primindami, kad keliauti į darbą su dviračiu ar pėsčiomis yra daug geriau ir sveikiau.

Sveikatos priežiūros spec. Oksana Vaserytė

  

 

Last Updated (Friday, 23 September 2016 11:18)

 

Akcija „Apibėk mokyklą“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC), remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, inicijuoja akciją „Apibėk mokyklą“ ir kviečia joje dalyvauti visus pradinių klasių mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus. Akcija „Apibėk mokyklą“ – tai Lietuvos pradinių klasių mokinių akcija, kurios tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Prie šios akcijos prisideda ir Saločių Antano Poškos pagr. mok. pradinių klasių mokiniai. Ilgosios pertraukos metu, dvi rugsėjo savaites vaikučiai yra kviečiami į mokyklos stadioną, kuriame  apšilę raumenukus ruošiasi bėgimui. Tai labai lengvai įgyvendinama priemonė. Be to, jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ir jokios sportinės aprangos. Mokiniai bėga vilkėdami mokyklos uniformą ar kitą kasdienę, mokykloje vilkimą aprangą. Svarbiausia gera nuotaika! Vaikai pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje. Bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.

Taigi, mes jau startavome, taip pasitikdami Europos judumo savaitę, kuri prasideda rugsėjo 16-22 dienomis. Ta proga kviečiame prisijungti ir kitus mokyklos mokinius ir darbuotojus. Štai keletas akimirkų iš mūsų prasidėjusio bėgimo.

  

 

 

Last Updated (Friday, 16 September 2016 20:49)

 

Projektas, skirtas pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti

Jau šešti metai, kai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje vyksta JŪR būrelio mokinių ir jų vadovės A. Šamelienės organizuojamas gamtosauginis renginys-projektas ,,Labas, kaip gyveni?“. Šiais metais projekto tema atkreipė dėmesį į nykstančias gyvūnų rūšis. Taigi, dar prieš renginį mokiniai gavo užduotis pasidomėti kai kuriais retais ir saugomais gyvūnais (pelėdai lututei, šikšnosparniui, margajam grambuoliui, kukučiui, ūdrai, miškinei miegapelei) bei parašyti jiems laiškų į girią.

Saulėtą, karštoką birželio antrą dieną renginys vyko Saločių parke. Renginį pradėjo jaunasis ūkininkas, penktokas Julius Tribuišis, pagrojęs saksofonu muzikinį kūrinį ,,Rožinė pantera“. Šventės dalyvius sveikino ne tik direktorė, bet ir Saločių šv. Juozapo bažnyčios klebonas J. Tamošiūnas, miestelio seniūnas A. Mašalas, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė V. Stokienė. Tada į sceną viena po kitos ėmė skristi drugelių komandos. Mat kiekviena klasė buvo gavusi kokio nors drugio vardą (drugelis jau tampa mūsų mokyklos simboliu). Mokiniai smagiai ir išradingai pristatė drugelių rūšis bei perskaitė savo sukurtus laiškus. Muzikinį pasirodymą – sveikuolių himną – sudainavo mokyklos sveikuolių komanda. Smagų šokį ,,Landytinį“ sušoko Namišių skyriaus pradinių klasių šokėjai, paruošti mokytojos S. Lapėnienės.

Po to renginys ,,sujudėjo“. Į šventę buvo pakviesta šokių trenerė Agnė Motuzienė, kuri visus norinčius pamokė linksmų, judrių zumbos judesių. Šoko visi, kas norėjo ir netingėjo. Žvaliai pasportavus atėjo pietų laikas. Na, o valgyti gamtoje – visada skaniau.

Renginyje dalyvavo dar viena viešnia – buvusi mūsų mokyklos mokinė, o dabar Vilniaus botanikos instituto jaunesnioji darbuotoja – Brigita Gylytė. Jos paskaitos sugužėjome klausytis į salę. Pranešėja labai gyvai ir patraukliai, pašmaikštaudama pristatė botanikos instituto veiklą, įvairias mokslines sritis ir jų tyrimų objektus. Mokiniai sužinojo, kad botanikas šiandien nėra vien tik gėlių skaičiuotojas, jis gali daryti įvairius atradimus su vandeniu, dumbliais, mikroorganizmais. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo, iliustruoto skaidrėmis iš instituto gyvenimo, uždavinėjo klausimus. Mokslininkės bendravimas su mokiniais tęsėsi ir parke, nes smalsuolių netrūko.

Kitas projekto veiklos etapas – darbas sekcijose ,,Tyrinėk, atrask, pažink“. Moksleiviai pagal žemėlapį ieškojo vienuolikos sekcijų parko ir mokyklos teritorijoje. Sekcijose mokytojai buvo parengę užduotis, kurias atlikdami mokiniai parodė savo žinias, vikrumą, sumanumą.

Pagaliau visą dienos triūsą vainikavo padėkos, nominacijos, prizai, dovanėlės. Kadangi renginys skirtas gamtos apsaugai, nepamiršome sutvarkyti aplinkos, surinkti šiukšlių, kad ir po mūsų parkas džiugintų lankytojus.

Ž. Klungienė

  

  

Last Updated (Monday, 20 June 2016 22:04)

 

Nuaidėjo paskutinis skambutis dešimtokams...

Paskutinį gegužės antradienį su mokykla tradiciškai atsisveikino dešimtokai. Jiems buvo skirta Paskutinio skambučio šventė aktų salėje. Kaip ir visada vyriausiuosius mokyklos mokinius iš klasės į salę atvedė pirmokėliai. Renginį vedė devintokai. Sveikinimus ir linkėjimus dešimtokams sakė mokyklos direktorė L. Jankauskienė, klasės auklėtoja R. Jakubonienė, Saločių šv. Juozapo parapijos klebonas J. Tamošiūnas, seniūnas A. Mašalas. Gerą nuotaiką sukūrė mokyklos choro, devintokų bei pradinukų pasirodymai. Patys dešimtokai išsiskyrimo su mokykla jaudulį  slėpė skaitydami šmaikštų testamentą devintokams bei dainuodami linksmą dainą apie savo prabėgusius metus mokykloje. Išlydėti dešimtokų buvo susirinkę mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai.

 

 

Last Updated (Wednesday, 08 June 2016 21:57)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien76
mod_vvisit_counterVakar136
mod_vvisit_counterŠią savaitę817
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1165
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3153
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4451
mod_vvisit_counterViso144944

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 54.161.73.123
,
Šiandien: Oct 21, 2017