Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Kalendorius

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Paminklinio akmens atidengimas, skirtas Kazio Škirpos atminimui

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Paminėdami šią dieną, susirinkome į Saločių seniūnijos Namajūnų kaimą, kur buvo atidengtas paminklinis akmuo savanoriui Kaziui Škirpai.

Kazys Škirpa – pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris, pulkininkas, politikas, visuomenės veikėjas, diplomatas, lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjas. Vieta paminklui parinkta taip pat neatsitiktinai, kadaise čia stovėjusi pulkininko tėvų sodyba. Saločių Antano Poškos pagrindinei mokyklai Kazio Škirpos atminimas taip pat yra svarbus. Juk Kazys Škirpa su kitais savanoriais 1991 m. sausio 1-ąją iškėlė Lietuvos Trispalvę Vilniaus Gedimino pilies bokšte. O 2013-ųjų metų sausio 1-ąją, Gedimino pilies bokšte plevėsavusi vėliava buvo perduota saugoti mūsų mokyklai.

Tardamas sveikinimo žodžius, šventinį paminklo atidengimą pradėjo Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Šventėje dalyvavo ir devyni mūsų mokyklos mokiniai. Kartu vežėmės ir savo brangiąją relikviją – Trispalvę, 2012 m. plevėsavusią Gedimino pilies bokšte. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Pasvalio 503-osios pėstininkų kuopos kariai – savanoriai, skambant Lietuvos himnui pakėlė valstybės vėliavą. Aidėjo trys salvės: už Kazį Škirpą, kariuomenę ir Lietuvą. Kazio Škirpos atminimui skirtą akmenį palaimino Pasvalio dekanas, ats. kpt. J. Tamošiūnas. Apie pulkininką nešiojusius gyvenimo vėjus ir nuopelnus papasakojo istorijos mokytoja Roma Jakubonienė. O Dagių kaimo daugiafunkcio centro mokiniai visus nustebino gražiomis eilėmis. Renginį vainikavo seniūno padėka tiems, kurie prisidėjo prie šios patriotinės akcijos ir raginimas niekur nesiskirstyti, o pasivaišinti karšta arbata bei gardžiomis bandelėmis.

Garbus Kazio Škirpos atminimas visada gyvuos mūsų širdyse, o apie tai visiems bylos paminklinis akmuo. Juk sakoma, kad akmenys saugo prisiminimus...

Agnė Strelčiūnaitė
Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos
8 klasės mokinė

 

Last Updated (Saturday, 14 January 2017 11:58)

 

 Kalėdiniai konkursai „Žiemos fantazija“ ir „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“

Kalėdiniuose konkursuose „Žiemos fantazija“ ir „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ dalyvavo Rokas Karinauskas, Kasparas Klungis, Laura Vaičekonytė (5 klasė), Skirmantė Simonavičiūtė (6 klasė), Kamilė Burbaitė (8 klasė). Mokinių mokytoja V.Nekiūnienė. Geriausiai sekėsi „Kompiuterinės Kalėdų pasakos“ konkurse Rokui Karinauskui. Mokinys apdovanotas padėkos raštu.

IT mokytoja V. Nekiūnienė

 

 

 

 Piešinių paroda ,,Atvirukas mano miestui“

Gruodžio 6 dieną Namišių skyriaus 2 ir 4 klasės mokiniai vyko į Pasvalį. M. Katiliškio bibliotekoje surengtoje atvirukų parodoje, skirtoje Pasvalio gimtadieniui, puikavosi ir jų darbai. Tačiau mokiniai ne tik apžiūrėjo parodą. Jie vedė visą renginį. Labai gerai sekėsi Kamilei ir Augustui. Jie ne tik deklamavo eilėraščius, bet ir pristatė parodos svečius. Į parodą atvyko Pasvalio rajono vicemeras Povilas Balčiūnas, bibliotekos darbuotojai, Pasvalio rajono Švietimo pagalbos tarnybos specialistės. Parodoje dalyvavo 205 vaikai iš 11 mokyklų ir darželių. Visi džiaugėsi gavę dovanų.

Namišių skyriaus mokytoja Virginija Vegienė

 

 

 

 

 

 

 Popietė ,,Žiemojantys paukščiai“

2016 m. gruodžio 15 d. Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama popietė ,,Žiemojantys paukščiai“. Dalyviai 1–4 klasių SUP mokiniai. Popietės tikslas integruojant įvairius mokomuosius dalykus (lietuvių kalbą, gamtos mokslus, geografiją, matematiką, užsienio kalbas, dailę ir technologijas) suteikti SUP mokiniams žinių apie Lietuvoje žiemojančius paukščius.

Popietės metu vaikai turėjo išvardyti kuo daugiau žiemojančių paukščių pavadinimų, susipažinti su paukščių balsais, literatūriniais pamėgdžiojimais, kūno sandara bei paukščių gyvenamosiomis vietomis. Mokiniams teko ne tik klausytis, bet ir įveikti įvairias užduotis. Su logopede atliko žodžio ,,ornitologija“ garsinę analizę. Išklausę literatūrinių paukščių balsų pamėgdžiojimų įvardijo paukščius, jų „namams“ priskyrė pavadinimus ir gyventojus. Atrinko tinkamas paukščio kūno dalių detales. Sunkiausiai mokiniams sekėsi susidoroti su tekstiniu uždaviniu apie paukščius.         Taip pat bandė įminti mįsles.

Įveikus visas užduotis laukė trumpa pertrauka, kurios metu mokiniai vaišinosi sultimis ir sausainiais. Pasistiprinę kibo į darbus. Mokiniai gamino lesyklėles, jas aplipdė ir pripildė įvairiais trupiniais ir grūdais. Po to mokiniai keliavo į mokyklos parkelį pripildyti ten esančios lesyklos, ir tik tada skubėjo kabinti savųjų. Pabaigoje su mokiniais aptarėme visą veiklą ir įsipareigojome rūpintis lesyklėlėmis.

Specialioji pedagogė Julija Griauzdienė

Logopedė Jurgita Lukštaraupienė

  

 

 

 

 IT konkursas „Bebras“ (5–10 kl.)

IT konkurse „Bebras“ dalyvavo 102 5–10 klasių mokiniai (mokyt. V. Nekiūnienė). Geriausiai pasirodė penktokė Laura Vaičekonytė, šeštokai – Kristupas Katinas, Eglė Šamšonaitė, septintokai – Dovydas Četvergas, Irmantė Baronaitė, aštuntokai – Tomas Barzevičius, Gabija Linkaitė, Kamilė Burbaitė, Agnė Strelčiūnaitė, devintokės – Karolina Bogdanovičiūtė, Andrėja Ratkutė, dešimtokė – Viktorija Skaburskytė.

Geriausiai rajone pasirodžiusių mokinių sąrašą rasite čia ...

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien76
mod_vvisit_counterVakar136
mod_vvisit_counterŠią savaitę817
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1165
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3153
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4451
mod_vvisit_counterViso144944

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 54.161.73.123
,
Šiandien: Oct 21, 2017