Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Kalendorius

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Kaip pradinukai Užgavėnes šventė

Pabodo žiema, nors ir nebuvo ji mums labai pikta. Paukšteliai ir žvėreliai, o ir mes, žmonės, labai laukiame saulėto, džiugaus pavasarėlio. O žiema pikčiurna nenori trauktis. Tad tvirtai nusprendėme: vysime žiemą iš savo kiemo.

Vasario 28 d. į mokyklos aktų salę sujudėjo, sugužėjo daug kaukėtų persirengėlių. Nuo mažiausių- darželinukų, iki vyriausių – ketvirtokų. Iš pradžių paprašėme Žiemą, kad ji gražiuoju mus paliktų. Antrokai Nojus ir Dovydas kvietė pašokti Užgavėnių ratelius „Ožka“, „Čeverykai“, „Čigonėlis“. Gabrielė paprašė įminti mįsles. Nugalėtojai vaišinosi riestainiais. Vėliau klausėmės paplepėjimų, kaip Užgavėnes švęsdavo mūsų senoliai.

Trečiokai parengė nuotaikingą sceninį vaizdelį „ Blynų dalybos“. Pirmokai žaidė linksmus  ratelius, o ketvirtokai užtraukė smagią Užgavėnių dainą.

Paskui visi linksmučiai, patraukėme į mokyklos parką. Ten sudeginome Morę. Grįžę į klases, kartu su tėveliais, vaišinomės įvairiausių rūšių blynais. Mat per Užgavėnes jų suvalgyti reikia daug.

Jau po pietų netikėtai švystelėjo saulytė. Kažin, ar persivalgiusių blynais vaikų žiema išsigando?

Kažin, kažin... Bet kaukėtų vaikų, tai jau tikrai.

Linksma, nuotaikinga buvo žiemos palydų šventė. Gera šventes švęsti kartu.  Juk tai stiprina mūsų bendrystę, ugdo tarpusavio draugiškumą.

Antros klasės mokytoja M.SAKALAUSKIENĖ

  

 

Last Updated (Tuesday, 07 March 2017 19:32)

 

 Nuotykių kupina išvyka

Į tokią išvyką mokyklos mokinai vyko vasario 23 d. Apsilankėme Biržų kultūros centre ir žiūrėjome „Keistuolių teatro“ muzikinį spektaklį „Pyp pyp!“. Po spektaklio visų veiduose švytėjo šypsena, nes visos pamokančios istorijos apie toleranciją, meilę, pagarbą, draugystę buvo suvadintos linksmai ir nuotaikingai.

Tada visi patraukėme į Biržų krašto muziejų „Sėla“. Stebėjome virtualią pamoką apie Šiaurės karą, švedų invaziją į Biržus ir pilies sugriovimą, apžiūrėjome ekspoziciją. Smagu buvo pasimatuoti kario šalmą ir palaikyti kardą rankose. Po informatyvios pamokos muziejuje savo išvyką tęsėme toliau ir nuvykome į daug kartų matytą, bet niekieno dar nelankytą Biržų evangelikų reformatų bažnyčią. Prie bažnyčios mus pasitiko kunigas Rimas Mikalauskas ir mielai pakvietė į vidų. Papasakojo apie švenčiamą bažnyčios 500 metų jubiliejų, paminėjo keletą svarbiausių reformacijos aspektų. Mokiniai mielai lygino, kas būdinga krikščioniams katalikams, o kas reformatams.

Tuo mūsų išvyka į Biržus dar nesibaigė. Ekspoziciją apžiūrėjome ir edukacinę pamokėlę išklausėme Biržų regioninio parko Lankytojų centre. Smalsu buvo perprasti, kodėl atsiranda smegduobės.

Kad ir netolima, tačiau kelionė tikrai pavyko.

Direktoriaus apavaduotoja ugdymui Inga Jasiukėnienė

  

Last Updated (Tuesday, 07 March 2017 18:14)

 

 Valstybės gimtadienį paminėjome „Chorų karais“

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė jau penktus metus inicijuoja akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Ir, ko gero, visi pastebime ir džiaugiamės, kad pagaliau tauta atsiliepia į šį smagų raginimą šiltai ir noriai. Įvairios mūsų šalies bendruomenės, įstaigos tiesiog varžosi, kas paminės Vasario 16-ąją smagiau ir išradingiau. Ir panašu, kad tai vyksta be jokių raginimų ir nurodymų „iš viršaus“. Ypač džiugu, kad šiomis idėjomis užsidega ir mūsų jaunoji karta, kuriai smagu švęsti, džiaugtis laisve prasmingai bei linksmai.

Todėl ir mūsų, Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šiųmetės šventės išvakarėse rinkosi į jau tradicija tapusius „Chorų karus“, kuriuose klasių chorai varžėsi atlikdami populiarias šiuolaikines ar jau klasika tapusias patriotines dainas. Sausakimša tautine atributika pasipuošusių mokinių  salė – puikiausias įrodymas, kad taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mokiniams smagu ir patrauklu. Pajusti, kad esame gražioje ir prasmingoje šventėje, padėjo renginio vedėjai Gabija ir Redas,  skyrę gražiausias eiles Tėvynei bei visų kartu sugiedota Tautiška giesmė. Didžiausia koncerto staigmena tapo mokytojų choras. Pedagogai savo pasirodymą skyrė šiems, Tautinio kostiumo metams.  Jie visus sužavėjo į sceną žengdami pasipuošę tautiniais kostiumais ir padovanoję puikiais balsais atliktą dainą „Kur balti keliai“. O  pirmos klasės mergaitės į savo pirmąjį pasirodymą lipo nedrąsiai, tačiau artistiškai atlikusios A. Vilčinsko dainą „Kas kur yra“, buvo išlydėtos didžiausiomis ovacijomis ir iškart tapo mažosiomis mokyklos žvaigždėmis. Scenoje greitai keitėsi mokinių chorai, kurie kiek galėdami išradingiau, spalvingiau stengėsi pateikti savo dainas. Vertinimo komisijai teko sunkus uždavinys pastebėti kiekvieno choro savitumą ir skirti specialią nominaciją už parodytą artistiškumą, išradingumą, originalumą, linksmumą, balsingumą ir kitus ypatumus. Abejingų nepaliko jaudinantis šeštokų pasirodymas žvakių šviesoje, kurie atliko dainą „Rudens naktis sustojo“ iš kino filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“. Visus sužavėjo devintos klasės parengtas mini spektaklis ir atlikta Ievos Narkutės daina  „Raudoni vakarai“. Vyriausieji dalyviai dešimtokai rimtai pasižiūrėjo į tautinės savimonės ir emigracijos problemą, atlikdami dainą „Aš gimiau Lietuvoj“.

Kol vertinimo komisija įtemptai suko galvas vertindama chorus, mokiniai smagiai šėlo čia pat susikurtoje diskotekoje ir energingai atliko labiausiai patikusias šventės dainas. Kiekviena klasė buvo pastebėta ir gavo specialią nominaciją, bet smagiausia, kad pajutome  tikrąją šventės atmosferą. Viso renginio metu buvo matyti, kiek darbo ir širdies mokiniai įdėjo ruošdamiesi koncertui. Juk visą savaitę repetavo dainos atlikimą, kūrė scenografiją. Ir buvo akivaizdu, kad visi nori dalyvauti, nes į sceną kopė ne klasių atstovai, o gausūs chorai. Be abejonės, didelį darbą atliko muzikos mokytoja G. Skujienė, lietuvių kalbos mokytoja R. Mudurienė bei klasių vadovai. Smagu buvo visiems kartu susikurti pačią tikriausią bendruomeniškumo ir tautiškumo pamoką. Gal tikrasis patriotizmas taip ir ateina į jaunas širdis?..

 

Lietuvių kalbos mokytoja Jurga Pečiokienė

  

 

 

 

 

Last Updated (Friday, 17 February 2017 12:07)

 

 Edukacinė pamokėlė „Pučiamieji muzikos instrumentai“

Vasario 8 d. į Saločių kultūros namus atvyko Pasvalio muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras.

Su dideliu smalsumu į salę susirinko 1–4 kl. mokiniai ir priešmokyklinės grupės vaikai. Čia jie ne tik klausėsi linksmų, gražių kūrinių, bet ir susipažino su įvairiais pučiamaisiais muzikos instrumentais. Trečiokui Rokui teko pabūti dirigento vietoje.

Orkestre groja ir mūsų mokyklos 6 klasės mokinys Julius. Jis draugus kvietė į Pasvalio muzikos mokyklą mokytis groti patinkančiu instrumentu.

Į klases mokiniai sugrįžo linksmi ir pilni įspūdžių.

Mokytoja Janina Šatienė

  

 

Last Updated (Friday, 17 February 2017 10:32)

 

 Įvyko protmūšis „Esu blaivus ir sąmoningas“

Vieną gražų vasario žiemos rytą į mūsų mokyklą atvyko Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojos Vaida Gabrienė ir Rita Baltrukienė. Vyko „Protų mūšis“, kuriame dalyvavo 9-10 klasių mokiniai.

Prieš prasidedant žaidimui buvo suburtos net keturios 9–10 klasių komandos, „Linksmuoliai“, „Strijos“, „Sveikuoliai“, ir „Sveikuoliai 2“. Sugalvoję komandų pavadinimus, protų kovų dalyviai stojo į kovą. Protų mūšis buvo sudarytas iš penkių turų. Visuose turuose reikėjo įveikti po penkis klausimus apie žalingus įpročius. Pirmame ture klausimai, susiję su rūkymu, antrame – klausimai apie narkotines medžiagas. Trečiame reikėjo prisiminti, kokiems organams kenkia alkoholis, o ketvirtame ture reikėjo galveles pasukti, prisimenant žalingų įpročių prevenciją. Penkto turo klausimai buvo bendrai apie sveikatą. Geriausiai ir greičiausiai, net į sunkiausius klausimus, atsakinėjo 10 kl. berniukų komanda „Linksmuoliai“, kuri ir tapo protmūšio nugalėtojais užėmusiais I vietą. Jiems atiteko pagrindinis prizas – apsilankymas Druskų kambaryje Pasvalyje. Apdovanoti buvo II bei III vietos  nugalėtojai – 9 klasės mergaičių komanda „Strijos“ bei 10 klasės komanda - „Sveikuoliai“, šie dalyviai džiaugsis psichologės A. Norkūnienės užsiėmimais „Išmanusis streso valdymas“. Nenusiminė ir IV vietą užėmę „Sveikuoliai II“, kurie gavo paguodos prizus.

Rezultatai parodė, kad mokiniai visai neprastai susidorojo su jiems skirtomis užduotimis, o kiekvieną pelnytą balą lydėjo gausios ovacijos. Visiems dalyviams šis žaidimas labai patiko, todėl tikimąsi, kad protų kovų mūšiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje bus rengiami dar ne kartą.

Sveikatos priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

  

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien76
mod_vvisit_counterVakar136
mod_vvisit_counterŠią savaitę817
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1165
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3153
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4451
mod_vvisit_counterViso144944

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 54.161.73.123
,
Šiandien: Oct 21, 2017